Ako sa cítiť pohodlne a bezpečne každý deň

Ako sa cítiť pohodlne a bezpečne každý deň

S únikom moču sa stretáva každá štvrtá žena. Dôvodom môže byť pokročilý vek, namáhavá práca, šport či pôrod. V každom období života sa však dá s inkontinenciou plnohodnotne žiť. Naučte sa s nami, ako ju dostať pod kontrolu.

Nehanbite sa, nie ste v tom sama

 
Inkontinencia je súčasťou života mnohých žien i mužov. Túto zdravotnú komplikáciu netreba zakrývať, naopak, je možné ju úplne dostať pod kontrolu a často aj úplne vyliečiť. Doprajte si tú najlepšiu starostlivosť a pomôcky, vďaka ktorým sa do vášho života vráti pohodlie a pocit istoty.

Existuje viacero druhov inkontinencie. Na základe toho, o aký typ ide, si dokážete vybrať tú správnu pomôcku, s ktorou sa budete cítiť sebaisto každý deň bez ohľadu na to, či máte namierené do práce alebo na dlhší výlet s priateľmi do prírody. Nebojte sa o svojom stave poradiť s lekárom. Ten vám najlepšie pomôže určiť, ako na tom ste.

Venujte pozornosť výberu správnej pomôcky

Na trhu je v súčasnosti množstvo pomôcok, ktoré sú špecificky prispôsobené potrebám ľudí trpiacich únikom moču. Či ide o mužov, ženy, aktívnych športovcov alebo ležiacich pacientov, ľahkú stresovú inkontinenciu alebo ťažký únik moču a stolice, vyberie si každý.

Produkty MoliCare Lady a MoliCare Men ponúkajú riešenie pre všetky typy a závažnosti úniku moču. K dispozícii sú inkontinenčné vložky, naťahovacie nohavičky, zalepovacie nohavičky, fixačná spodná bielizeň či absorpčné podložky. Spomedzi každého typu pomôcky si môžete vybrať podľa stupňa absorpcie, ktorý je na obale označený nielen počtom kvapiek, ale aj presným objemom tekutiny, ktorú pomôcka dokáže absorbovať v mililitroch.

Nezabúdajte na cvičenie

Únik moču priamo súvisí s oslabením svalstva panvového dna. Cviky na jeho posilňovanie, nazývajú sa aj Kegelove cviky, vám môžu pomôcť zmierniť alebo sa úplne zbaviť úniku moču. Ich precvičovanie totiž pomáha lepšie ovládať vyprázdňovanie močového mechúra. Pomáhajú aj ako prevencia inkontinencie a dokážu napríklad zvrátiť drobné odchýlky, ktoré môžu vzniknúť pri pôrode.

Cviky je nutné vykonávať pravidelne, aby si telo vypestovalo návyk na ovládanie potrebných partií. V prípade, že cvičenie spôsobuje bolesť alebo vážnejšie nepohodlie, mali by ste sa poradiť s lekárom, čo robiť v takomto prípade. Cvičenie sú rozdelené do 4 častí: vizualizácia, relaxácia, posilňovanie a izolácia. Cvičiť sa dajú v ľahu, na fitlopte, na kolenách, ale aj na stoličke. Počas každej časti cvičenia je dôležité pokojne dýchať a uvedomovať si svaly panvového dna.

Prečítajte si viac o cvičení a dostaňte inkontinenciu pod kontrolu.
 

9. november 2020

Súvisiace články

Inkontinencia ma prekvapila

Možno sa to stalo i vám. Na ten trápny pocit, keď ste si prvýkrát všimli únik moču, asi tak ľahko nezabudnete.  Až do štyridsiatky  som si myslela, že mňa sa inkontinencia netýka, a že je to skôr záleži…

Ľahká inkontinencia

Tento zdravotný problém je charakteristický občasným únikom moču, tzv. po kvapkách. Môže sa objaviť i pri vyššej fyzickej námahe, kýchnutí, kašlaní alebo v tehotenstve, a to 1 až 2x denne. Ľahká inkontinencia zna…

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni