Muži, nehanbite sa byť zdraví!

Aby Vám už nič neušlo

O inkontinencii u mužov sa veľa nehovorí. Aj preto ju považujú za citlivú tému. Napriek tomu s ňou má skúsenosť po 65 roku života skúsenosť až tretina. Vyhýbanie sa riešeniu však so sebou môže niesť vážnejšie zdravotné problémy.


V hre je váš vlastný komfort


Inkontinencia prináša komplikácie do každodenného života a zhoršuje jeho kvalitu. V mnohých prípadoch môže viesť až k invalidnému dôchodku, ale aj sociálnej izolácii. Prestanete sa venovať svojim obľúbeným činnostiam, hľadáte výhovorky, aby ste sa nemuseli stretnúť s priateľmi alebo ísť si zašportovať.


Prvým krokom k tomu, aby ste únik moču dostali pod kontrolu, je prekonať zbytočný ostych a navštíviť lekára. Nehanbite sa rozprávať s odborníkom o tom, čo vás trápi. Môže to iba pomôcť skoncovať s neustálym nutkaním na močenie či nočným vstávaním na toaletu.


Včasná pomoc


Tak ako pri každom ochorení, pri inkontinencii platí tiež, že ak sa objaví, dá sa dostať pod kontrolu veľmi rýchlo. Preto treba vyhľadať lekára hneď, ako sa objavia prvé kvapky. V prípade mužov je to urológ, kto určí príčinu úniku moču a poradí s výberom pomôcok. Následne stanoví liečbu, vďaka ktorej je možné únik moču úplne odstrániť.

Skoncujte s problémom


Môže sa jednať o pravidelné cvičenie Kegelových cvikov, no pri vážnejšom stave je nutná operácia. Inkontinencia totiž môže vzniknúť pri problémoch s prostatou, ako aj pri rakovine prostaty.
Operácia je jednou z hraničných možností liečby prostaty, platí to najmä v prípade rakoviny, kedy môže ísť o jedinú možnosť, ako zastaviť šírenie ochorenia. Ak ste operáciu prekonali, to najhoršie máte za sebou. 


Ako sa zariadiť, ak sa už únik moču vyskytol?


Ak sa prejavia problémy s únikom moču, môžete využiť pomôcky z radu MoliCare Men, ktorý zahŕňa pomôcky pre občasný ľahký únik moču, ale aj pre stredný a ťažký stupeň inkontinencie. Všetky produkty sú vyvinuté špeciálne aj pre mužov, sú diskrétne, pohodlne sa nosia a pomáhajú dostať únik moču pod kontrolu. 

Únik moču je dostatočným dôvodom navštíviť lekára, ktorý poradí nastaviť vhodnú životosprávu, liečbu, vhodné pomôcky. Ak sa návštevy obávate, vyskúšajte najskôr nášho Sprievodcu výberom pomôcok.
 

10. august 2022

Súvisiace články

Inkontinencia u mužov a jej prejavy

S únikom moču sa najčastejšie stretávajú ženy, nevyhýba sa však ani mužom. Dôvody úniku moču sú individuálne u oboch pohlaví a podľa ich prejavov rozlišujeme niekoľko špecifických typov inkontinencie. Niektoré ty…

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni