Za únik moču sa nemusíte hanbiť. Aké sú najväčšie mýty, s ktorými sa môžete stretnúť?

Každý piaty dospelý má
skúsenosť s únikom moču
Až 10% dospelých žien
trpí inkontinenciou
70% ľudí nevyhľadá pri
inkontinencii pomoc odborníka
Mýtus

Inkontinenciou trpia iba seniori a ženy

Pravda

Inkontinencia môže postihnúť mužov a ženy bez ohľadu na vek. Pravdou je, že ženy po pôrode a seniori sú na ňu náchylnejší vzhľadom na fyziologické zmeny v organizme. Ak u seba pozorujete únik moču, urobte si náš test.

Mýtus

Inkontinencia sa nedá liečiť

Pravda

V boji s inkontinenciou vám môžu pomôcť špeciálne cviky, lieky alebo operatívny zákrok. Správny postup by mal vždy zvážiť odborný lekár. Neoddeliteľnou súčasťou sú však vždy správne inkontinenčné pomôcky.

Mýtus

Na únik moču mi stačia obyčajné menštruačné vložky

Pravda

Inkontinenčné vložky sú navrhnuté a testované tak, aby udržali omnoho viac tekutiny ako menštruačné vložky. Zároveň tiež rešpektujú životný štyl nositeľa a ponúkajú oveľa širší výber variantov, ako môžu poskytnúť menštruačné vložky. Osoby s inkontinenciou majú navyše nárok na ich predpis od lekára.

Mýtus

Inkontinenčné pomôcky si musím kupovať za svoje peniaze

Pravda

Váš lekár vám môže predpísať pomôcky v hodnote až 14,77 EUR mesačne pri ľahkej inkontinencii a až 51,94 EUR mesačne pri ťažkej inkontinencii. Výška príspevku vždy záleží na množstve úniku moču alebo druhu inkontinencie, s ktorou sa stretávate. Obráťte sa na svojho lekára, gynekológa alebo urológa.

Mýtus

S únikom moču sa mi zhorší kvalita života

Pravda

Obavu z nepríjemnej situácie na verejnosti má takmer každý človek s inkontinenciou. S kvalitnými pomôckami a včasnou liečbou sa však nemusíte báť vyraziť von, cestovať alebo navštíviť priateľov.

„Nehanbite sa poradiť so svojím lekárom. Včasné riešenie je totiž polovica úspechu.“

MUDr. Richard Zács

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni