Profesionálna kozmetika MoliCare Skin

Pri častom kontakte pokožky s agresívnymi látkami v moči alebo stolici pokožka veľmi trpí. Chrániť ju môžete kvalitnou profesionálnou kozmetikou MoliCare Skin. Základom je pokožku očistiť a dezinfikovať, potom ju ochrániť a predchádzať dekubitom alebo dermatitídam, a napokon ju správne vyživiť. Produkty MoliCare Skin sú rozdelené do farebných radov, ktoré vám v jednotlivých fázach pomôžu.

Prečo je dôležité starať sa o pokožku?

Namáhaná pokožka je ľahkým cieľom poranenia a infekcií. Predchádzajte im.

Čo hrozí podráždenej pokožke?

Pokožka u človeka s inkontinenciou je často vystavená pôsobením amoniaku (ktorý má vyššie pH ako pokožka) a ďalších látok, ktoré sú obsiahnuté v moči alebo stolici. Pri nesprávnej alebo nedostatočnej starostlivosti trpí pokožka zaparením, dermatitídou nebo preležaninami. Pri starostlivosti o ňu je vhodné používať čistiace peny a obrúsky, ktoré obmedzia časté namáčanie (napríklad pri sprchovaní), a tým zabránia porušovaniu ochranného filmu pokožky.

Ako si vybrať vhodnú kozmetiku?

Starostlivosť o pokožku u pacienta s inkontinenciou prebieha v troch fázach.

  • Čistenie – modrý čistiaci rad MoliCare Skin obsahuje čistiacu penu, vlhké ošetrovacie utierky, emulziu na umývanie a ďalšie výrobky, ktoré pomáhajú pokožku správne očistiť a ošetriť.
  • Ochrana a prevencia – ružový rad MoliCare Skin obsahuje ochranné peny, krémy a oleje, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby pokožku dôkladne chránili pred agresívnymi látkami obsiahnutými v moči alebo stolici.
  • Starostlivosť a výživa – žltý rad MoliCare Skin pomáha dlhodobo sa starať o starnúcu a suchú pokožku. Obsahuje krém na ruky, masážny gél a ošetrujúci olej, ktorý obsahuje kreatín a mandľový olej, a pokožku dlhodobo vyživujú a chránia i pri častom umývaní.

Nahor

Menu
Vyhledávaní

© 2022 HARTMANN-RICO a. s. O krok ďalej pre zdravie