Starať sa o svojich najbližších nie je jednoduché. Vezmite si na pomoc skúsených odborníkov

Starostlivosť o človeka s inkontinenciou vyžaduje často veľké nasadenie. S kvalitnými pomôckami a odbornými radami bude starostlivosť jednoduchšia.

Kto je skúsený ošetrovateľ? Kde ho nájdem? Koľko stojí?

Ak si netrúfate starať sa sami o človeka s inkontinenciou alebo človeka upútaného na lôžko, informujte sa o možnostiach využitia ošetrovateľských služieb. Najčastejšie ich poskytujú organizácie a sociálne služby, ako je Charita, domy s ošetrovateľskou službou, miestne ošetrovateľské organizácie alebo zariadenia pre seniorov. Informácie o najbližších možnostiach ošetrovateľstva v okolí získate od praktického lekára alebo na sociálnom odbore miestneho obecného úradu.

Čo by mal ošetrovateľ zvládať

Okrem výmeny pomôcok, starostlivosti o pokožku a pravidelnej hygieny, treba dávať pozor, aby osoba v starostlivosti vypila aspoň 1,5 litra tekutín denne, zdravo sa stravovala a dbala na pohybové aktivity. Ak to jej stav dovoľuje, mala by cvičiť Kegelove cviky na posilnenie panvového dna a snažiť sa o základné pohybové aktivity, ako je vstávanie alebo chôdza. U imobilných osôb je to ochrana pred preležaninami pomocou pravidelného polohovania a využívania špecializovanej kozmetiky.

Ako získať príspevok na starostlivosť

Príspevky môžu získať opatrovatelia, ktorí sa starajú o osobu v nepriaznivej sociálnej situácii alebo o osobu, ktorá sa o seba nedokáže postarať bez cudzej pomoci. O výške príspevku rozhoduje ÚPSVaR. Finančný príspevok sa pohybuje od 249,35 EUR na opatrovanú osobu.

Na čo máte nárok

Chcete sa zadarmo poradiť s odborníkmi? Odborná poradňa

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni