Ako sa v tom zorientujem?

Nedajte sa obmedziť inkontinenciou

S únikom moču sa stretne vo svojom živote takmer každý bez ohľadu veku a pohlavia. Môže ísť o menšie úniky po kvapkách alebo častý nekontrolovateľný únik moču niekoľkokrát cez deň. 


Liečba inkontinencie stresovej, urgentnej, neurogénnej, inkontinencie z pretekania  či zmiešanej patrí výlučne do rúk lekára! Vyhľadajte ho vždy keď sa inkontinencia objaví. Môže ísť o signál iného závažného ochorenia.


Pri akomkoľvek úniku moču je dostupné množstvo špecializovaných pomôcok, ktoré pomôžu zvládať inkontinenciu pohodlne a bez obmedzení viesť aktívny život. Len si treba vybrať tú správnu pomôcku vyvinutú s ohľadom na individuálne potreby každého z nás.


Načo by ste mali myslieť pri výbere pomôcky


Pri výbere sa riadime predovšetkým stupňami inkontinencie, pre ktoré sú pomôcky prispôsobené tak, aby zabezpečili bezpečnú absorpčnú schopnosť. Stupeň absorpcie je na každom obale inkontinenčnej pomôcky označený nielen počtom kvapiek, ale aj objemom tekutiny, ktorú pomôcka dokáže absorbovať v mililitroch. Čím je na obale označených viac kvapiek, tým väčšia je schopnosť absorbovať moč. Navyše sú farebne odlíšené. Vďaka týmto vlastnostiam sa v nich ľahko zorientujete.

Nemusíte sa obávať ani toho, že by nesadli. K dispozícii sú v rôznych veľkostiach od S až po XL. J veľmi dôležité používať správnu veľkosť, bez toho pomôcka nemusí dostatočne priliehať a môže pretekať.


Pri výbere pomôcky je potrebné myslieť aj na zdravie pokožky. Povrch vložiek i naťahovacích nohavičiek má pH 5,5, ktoré je neutrálne k pokožke a antibakteriálne - eliminuje až 99,9% baktérií, vďaka čomu aktívne chráni pokožku pred podráždením a vznikom zaparenín a dokáže neutralizovať zápach moču. 


Produkty MoliCare ponúkajú riešenie pre všetky typy a závažnosti úniku moču pre ženy aj mužov. Od stupňa inkontinencie sú k dispozícii inkontinenčné vložky, naťahovacie nohavičky, zalepovacie nohavičky, fixačná spodná bielizeň či absorpčné podložky. Pre ešte lepšiu starostlivosť o močom namáhanú pokožku, použite spolu s pomôckami kozmetiku Molicare. O vzorky zadarmo môžete požiadať TU.
 

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni