Pripravili sme pre vás poradňu, kde sú k dispozícii naši odborníci na inkontinenciu a zdravotnícke pomôcky. Vyberte oblasť, ktorej sa vaša otázka týka, a vložte svoju otázku. Naši odborníci ihneď začnú otázku spracovávať, a čo najrýchlejšie vám odpovie. Môžete si prečítať aj staršie otázky, ktoré položili užívatelia pred vami, a diskutovať. Maximálna diskrétnosť a anonymita je však samozrejmosťou.
Dať otázku odborníkovi2 témy
7 tém
1 téma
4 témy
5 tém
8 tém
5 tém
3 témy
8 tém
14 tém
7 tém
Dobrý deň, inkontinencia po pôrode je typom úniku moču, ktorý sa týka veľkého množstva čerstvých mamičiek. Súvisí so zmenami, ktoré sa pri pôrode stali v oblasti panvového dna. Okrem používania inkontinenčných pomôcok a cvičení – tzv. Kegelových cvikov – by som odporúčal aj návštevu obvodného lekára alebo gynekológa, ktorí vám pomôžu s diagnostikou a poradia i spôsob liečby.
Dobrý deň, s inkontinenciou pri sexe sa stretávajú ženy i muži v rôznom veku. Tento veľmi nepríjemný druh inkontinencie sa však tiež dá riešiť. So svojím lekárom konzultujte, či pomôžu Kegelove cviky alebo či treba chirurgický zákrok.
Vhodné by bolo problém prediskutovať s gynekológom. Z hľadiska fyzioterapie, ak by indikoval gynekológ, je možné aplikovať elektrostimuláciu na zvýšenie citlivosti vo vagíne. Partner by mal problém konzultovať s urológom.
Hodnota pH vyjadruje kyslosť pokožky. Zdravá pokožka má hodnotu pH 5,5. Je teda prirodzene mierne kyslá. Vďaka tomu dokáže odolávať baktériám, ktoré by ju prípadne mohli narušiť. Hodnoty pH do hodnoty 7 vyjadrujú kyslé prostredie a nad 7 zásadité prostredie. Inkontinenčná kozmetika je špeciálne vyvinutá tak, aby pomáhala zachovať prirodzené pH pokožky 5,5. Preto sa odporúča pri inkontinencii využívať ju skôr než bežnú kozmetiku.
Finančný limit hradený poisťovňou pre tretí stupeň inkontinencie je vo výške 51,94 eur na mesiac. Vo finančnom limite sa môžu poskytovať nasledovné druhy pomôcok:
vložky pre tretí stupeň inkontinencie, vkladacie plienky, plienkové nohavičky, fixačné nohavičky, podložky pod chorých.
Na začiatku sa môžete sa obrátiť na svojho praktického lekára alebo gynekológa počas preventívnej prehliadky.
Praktický lekár Vás odporučí urogynekológovi alebo urológovi. Urológ pomocou sona vyšetrí stav obličiek a močového mechúra. Urogynekológ zas rieši problémy súvisiace s poklesom panvového dna a ťažkosťami s močením.
Pre ležiaceho pacienta sú vhodné zalepovacie nohavičky Molicare Premium a MoliCare Elastic. Majú výborné absorpčné vlastnosti a anatomicky tvarované vnútorné pásiky chránia pred postranným pretekaním. Indikátor savosti Vám signalizuje, kedy je potrebné pomôcku vymeniť. Vymieňajú sa podľa potreby niekoľkokrát denne.
Problémy s kontrolou močového mechúra po pôrode sa často zlepšia v prvých šiestich mesiacoch. Účinnou prevenciou sú aj cviky na posilnenie panvového dna. Videonávody nájdete aj na našej stránke moilklub.sk. Ak Vaše problémy s únikom moču pretrvávajú dlhšie, obráťte sa na svojho gynekológa.
Na liečbu úniku moču existuje množstvo účinných liekov. Lieky Vám môže predpísať špecialista (gynekológ, urológ, neurológ). Obvodný lekár Vám môže predpísať lieky len na základe odporučenia už spomínaného špecialistu.
Zápcha môže byť tiež jednou z príčin vzniku inkontinencie, a to v dôsledku dlhodobého svalového napínania, čo vedie k oslabeniu črevných svalov. Zápchu tiež netreba podceňovať, a preto odporúčame sa zveriť do rúk odborníka.
Připojte se k více než 7 500 členů Moliklubu a získejte možnost sledovat příspěvky v poradně e-mailem a další výhody.