Starostlivosť o inkontinentnú osobu

Dať otázku odborníkovi Začať sledovať Budeme Vás upozorňovať na nové otázky v tejto kategórii poradenstva.

Nové

Pre ležiaceho pacienta sú vhodné zalepovacie nohavičky Molicare Premium a MoliCare Elastic. Majú výborné absorpčné vlastnosti a anatomicky tvarované vnútorné pásiky chránia pred postranným pretekaním. Indikátor savosti Vám signalizuje, kedy je potrebné pomôcku vymeniť. Vymieňajú sa podľa potreby niekoľkokrát denne.

0 komentárov
9. august 2021

Vhodné by bolo problém konzultovať s urológom, ktorý určí iné možnosti liečby.

0 komentárov
26. december 2019
odpovedal
13. marec 2017

Príspevok na opatrovanie je finančná pomoc osobám, ktoré sa o seba kvôli dlhodobo nepriaznivému zdravotnému stavu nedokážu sami o seba postarať, a potrebujú preto pomoc inej fyzickej osoby pri starostlivosti o vlastnú osobu a pri zabezpečení sebestačnosti. Veľkosť príspevku sa odvíja od stupňa závislosti od pomoci inej osoby. Informácie o jej poskytovaní vám podá ÚPSVaR (Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny) podľa miesta bydliska. 

0 komentárov
13. marec 2017

Dobrý deň, inštitúcií je celý rad, patria medzi ne: agentúry domácej starostlivosti (Domácej zdravotnej starostlivosti, HomeCare), opatrovateľské agentúry, domovy pre seniorov (domovy dôchodcov), špecializované ošetrovateľské zariadenia, domy s bytmi zvláštneho určenia s opatrovateľskou službou, liečebne dlhodobo chorých a iné zdravotnícke zariadenia, ústavy sociálnej starostlivosti, denné stacionáre. Obrátiť sa môžete na otcovho praktického lekára, ktorý by vám mal poradiť alebo na sociálny odbor mestského/obecného úradu vo vašej obci. Pozrite si aj databázu MoliKlubu,  kde nájdete zoznam špecializovaných pracovísk.

0 komentárov
13. marec 2017

Dobrý deň, na prvom mieste by sme mali upravovať miestnosti, v ktorých sa človek zdržuje najčastejšie. Miestnosti by mali byť ľahko prístupné, priestorné, svetlé, ľahko vetrateľné a v blízkosti toaliet. V prípade imobilného človeka, je dôležitý aj čo najjednoduchší prístup k lôžku. Ďalšie rady a tipy nájdete v kapitole Starostlivosť o pacienta s inkontinenciou.
 

0 komentárov
13. marec 2017
Sledované

Sledovat mohou pouze členové

Připojte se k více než 7 500 členů Moliklubu a získejte možnost sledovat příspěvky v poradně e-mailem a další výhody.

Chci se stát členem

Nahoru

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni