Posilňovanie panvového dna

Dať otázku odborníkovi Začať sledovať Budeme Vás upozorňovať na nové otázky v tejto kategórii poradenstva.

Nové
odpovedal
26. marec 2021

Najlepšie je cvičiť tréning svalov panvového dna pravidelne a intenzívne, môže to znížiť únik počas behu, závisí to však od nálezu

0 komentárov
26. marec 2021

Často sa inkontinencia objaví počas tehotenstva a potom spontánne ustúpi. Lepšie je však po tehotenstve navštíviť špecializovaných fyzioterapeutov , aby vás naučili správne cvičiť. Neviem v ktorom ste mesiaci, mnohé ženy cvičia aj počas tehotenstva, ale po konzultácii s gynekológom a fyzioterapeutom. 

0 komentárov
26. marec 2021

Dobrý deň, možno to bude stačiť, ak sú však závažné, tak nie. Cvičte mesiac až 3 mesiace, alebo cvičte 23-30 min 4x do týždňa.

0 komentárov
15. marec 2021

Dobrý deň,


V prvom rade by ste mali navštíviť urológa, al.gynekológa, ten Vám odporučí fyzioterapeuta. Fyzioterapeut Vás vyšetrí a upresní vám aké cviky máte cvičiť aj vám poradí ako postupovať aby ustúpilo časté močenie. Zoznam vyškolených fyzioterapeutov nájdete na info@inkoforum.sk
 

0 komentárov
18. august 2020

V tehotenstve môžete cvičiť Kegelove cviky - tréning svalov panvového dna. Necvičte však s biofeedbackom, t.j. nepoužívajte vaginálnu sondu , alebo vaginálne závažia. O dávkovaní cvičenia Vám radi poradia vyškolení fyzioterapeuti. Ak nemáte žiadne problémy, cvičte cca 10 min denne, v ľahu na chrbte, prípadne v sede.

0 komentárov
8. august 2019
Sledované

Sledovat mohou pouze členové

Připojte se k více než 7 500 členů Moliklubu a získejte možnost sledovat příspěvky v poradně e-mailem a další výhody.

Chci se stát členem

Nahoru

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni