Pokožka pri inkontinencii je vystavená veľkej záťaži. Starajte sa o ňu s citom

Pri častom kontakte pokožky s agresívnymi látkami v moči alebo stolici pokožka veľmi trpí. Chrániť ju môžete kvalitnou kozmetikou vyvinutou na inkontinentnú pokožku.

Viac o starostlivosti o pokožku v príručke Rady a tipy pre starostlivosť a ošetrovanie v domácnosti

Príručka zadarmo

Ako sa starať o pokožku pri inkontinencii

Pokožka človeka s inkontinenciou je často vystavená pôsobeniu amoniaku (ktorý má vyššie pH než pokožka) a ďalších látok, ktoré sú v moči alebo stolici. Pri nesprávnej alebo nedostatočnej starostlivosti trpí pokožka zaparením, dermatitídou alebo preležaninami. V starostlivosti o ňu je vhodné používať čistiace peny a čistiace utierky, ktoré obmedzia časté namáčanie (napríklad pri sprchovaní), a tým porušovaniu ochranného filmu pokožky. Pokožku nezabudnite ošetriť inkontinenčným krémom.

Ako pomôcky vyberať

Špeciálne kozmetické pomôcky je vhodné používať pri každej výmene inkontinenčných pomôcok. Kvalitná čistiaca pena by mala mať pH do 5,5 a jemné zloženie určené na zrelú pokožku. Obrúsky a vlhké utierky sa používajú priamo na telo bez použitia vody, a sú určené priamo seniorom. Vyberajte tie ochranné krémy na kožu, ktoré sú určené na pokožku pri inkontinencii, neznižujú absorpciu inkontinenčných pomôcok a pomáhajú chrániť pred látkami v moči a stolici. Ideálne zloženie je také, ktoré je obohatené o protizápalový zinok.
 

Profesionálna kozmetika MoliCare Skin

Chcete sa zadarmo poradiť s odborníkmi? Odborná poradňa

Nahor

Menu
Vyhledávaní

© 2018 HARTMANN-RICO a. s. O krok ďalej pre zdravie