Pokožka pri inkontinencii je vystavená veľkej záťaži. Starajte sa o ňu s citom

Pri častom kontakte pokožky s agresívnymi látkami v moči alebo stolici pokožka veľmi trpí. Chrániť ju môžete kvalitnou kozmetikou vyvinutou na inkontinentnú pokožku.

Ako sa starať o pokožku pri inkontinencii

Pokožka človeka s inkontinenciou je často vystavená pôsobeniu amoniaku (ktorý má vyššie pH než pokožka) a ďalších látok, ktoré sú v moči alebo stolici. Pri nesprávnej alebo nedostatočnej starostlivosti trpí pokožka zaparením, dermatitídou alebo preležaninami. V starostlivosti o ňu je vhodné používať čistiace peny a čistiace utierky, ktoré obmedzia časté namáčanie (napríklad pri sprchovaní), a tým porušovaniu ochranného filmu pokožky. Pokožku nezabudnite ošetriť inkontinenčným krémom.

Špeciálne kozmetické pomôcky je vhodné používať pri každej výmene inkontinenčných pomôcok. Kvalitná čistiaca pena by mala mať pH do 5,5 a jemné zloženie určené na zrelú pokožku. Obrúsky a vlhké utierky sa používajú priamo na telo bez použitia vody, a sú určené priamo seniorom. Vyberajte tie ochranné krémy na kožu, ktoré sú určené na pokožku pri inkontinencii, neznižujú absorpciu inkontinenčných pomôcok a pomáhajú chrániť pred látkami v moči a stolici. Ideálne zloženie je také, ktoré je obohatené o protizápalový zinok.
 

Profesionálna kozmetika MoliCare Skin

Chcete sa zadarmo poradiť s odborníkmi? Odborná poradňa

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni