Sexom proti inkontinencii

Sexom proti inkontinencii

Niet pochýb, že inkontinencia veľmi výrazne ovplyvňuje a znepríjemňuje život tým, ktorí ňou trpia. Jej príčiny sú rôzne a únik moču môže postihnúť každého z nás. Najlepšie je usilovať sa tomu predísť. A ako? Napríklad zdravým životným štýlom, cvičením a sexom!

Inkontinencia je veľmi nepríjemný problém, s ktorým sa ale našťastie dá efektívne bojovať. Dôležitou súčasťou boja proti úniku moču je cvičenie, ktoré by malo byť automaticky súčasťou zdravého životného štýlu. Najúčinnejšie sú cviky na posilnenie panvového dna. Málokto si uvedomuje jeho skutočnú dôležitosť, a často mu tak nevenujeme toľko pozornosti, koľko by sme mali. Svaly panvového dna sú potom ochabnuté a nefunkčné. 

Medzi hlavné príčiny tohto stavu patrí práve ich veľmi obmedzené využívanie, sedavé zamestnanie, hormonálne zmeny v prechode, nosenie ťažkých bremien, tehotenstvo, pôrod, ale aj nedostatok sexu. Svaly panvového dna majú so sexom hneď niekoľko súvislostí. V prvom rade má ochabnuté svalstvo panvového dna zásadný vplyv na prežívanie a intenzitu orgazmu. 

Cvičením k rozkoši

V prípade, že žena nemôže dosiahnuť orgazmus, môže jej práve precvičovanie týchto svalov pomôcť. Tie sú totiž plné nervových zakončení. Intenzita slastných pocitov pri milovaní závisí aj od toho, ako silné sú práve tieto svaly. Cvičením a sexom sa prekrvujú, čo zvyšuje citlivosť nervov. A naopak. Ak dosiahne žena vyvrcholenie, svaly panvového dna, ktoré ovládajú prietok moču, sa mohutne sťahujú. Počas pohlavného styku môžete skúsiť svaly aktívne sťahovať. Precvičíte ich tak ešte intenzívnejšie, a partnerovi navyše poskytnete zaujímavý zážitok. 

Mnoho žien trpiacich inkontinenciou sa ale sexu vyhýba, pretože má strach, že by sa im pri ňom mohla „stať nehoda“. Neustále sa tak pri ňom strážia, takže si ani jeden z partnerov spoločnú intímnu chvíľu nemôže naplno užiť. Ako ale vidíme, má nedostatok sexu nežiaduci efekt. Čím pravidelnejší naopak bude, tím viac si panvové dno posilnite. Kvalita milovania vzrastie a ťažkosti s únikom moču sa naopak môžu zmenšovať. 

Vystúpte zo začarovaného kruhu a začnite si život užívať naplno, prospejete nielen svojmu zdraviu, duševnej pohode a sebavedomiu, ale aj okoreníte svoj partnerský život. 

29. august 2017

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni