Špecifická pokožka? Žiadny problém

Špecifická pokožka? Žiadny problém

Starostlivosť o pokožku sa mení nielen v závislosti od ročného obdobia. Zdravie kože môže ovplyvniť napríklad dlhodobá hospitalizácia alebo chronické ochorenie, ktoré pacienta pripúta na lôžko.

Hospitalizácia po úraze, chrípka alebo chronické ochorenie súvisiace s vekom? Tieto zdravotné komplikácie majú jedno spoločné – okrem liečby samotného stavu vyžadujú aj dôkladnú starostlivosť o pokožku. Dočasne znemožnený pohyb alebo dlhodobý pobyt na lôžku ju môžu závažne poškodiť.

Prekrvenie a hydratácia

Pokožka človeka, ktorý nemá dostatok pohybu, či už v domácej starostlivosti, alebo pri hospitalizácii po úraze, potrebuje prekrvenie, ktoré uvoľní stuhnuté svaly. Na trhu sú pomôcky ako masážne gély, ktoré obsahujú látky ako mentol. Ten dodáva pokožke sviežosť, podporuje prekrvenie pokožky a látkovú výmenu.

Pitný režim potrebuje aj pokožka. Dodáte jej ju vďaka výberu vhodnej kozmetiky. Vhodné sú olejové alebo krémové prípravky, ktoré okamžite dokážu pokožku hĺbkovo zvlhčiť a zabrániť tak jej namáhaniu a škodlivým vplyvom vedúcim k poškodeniu kože. 

„Dočasná hospitalizácia po úraze alebo dlhodobý pobyt na lôžku môžu pokožku vážne poškodiť.“

Stop preležaninám!

Pokožka človeka s inkontinenciou je vystavovaná špecifickým vplyvom, ktoré môžu spôsobovať zdravotné komplikácie. Pôsobí na ňu napríklad amoniak, ktorý je v moči a má vyššie pH než pokožka. Pre ľudí, ktorí sú na lôžku a trpia inkontinenciou moču alebo stolice je preto nevyhnutné prísne dodržiavanie hygieny. Iba správna starostlivosť môže zabrániť tvorbe zaparení, dermatitíd a preležanín.

Vhodné je preto používať rôzne čistiace peny, vlhčené utierky, ktoré obmedzia časté namáčanie, či vyživujúce krémy. Špeciálne kozmetické prípravky by sa mali používať pri každej výmene inkontinenčných pomôcok, pretože hrajú veľmi dôležitú úlohu v prevencii preležanín.

Kozmetika MoliCare Skin

Kozmetické prípravky na šetrné a dôkladné čistenie sú vhodné aj pre silne znečistenú pokožku pri inkontinencii, obsahujú kreatín, ktorý chráni pred pôsobením amoniaku na kožu a zabraňujú namáhaniu pokožky častým namáčaním.

Kozmetika na ochranu namáhanej pokožky dezinfikuje, minimalizuje riziko vzniku dermatitíd a preležanín, podporuje regeneráciu a pružnosť pokožky.

Kozmetika na výživu a hydratáciu pokožky dodáva aktívnu starostlivosť zrelej pokožke, hĺbkovo hydratuje a vyživuje, zaisťuje dlhodobú ochranu pred pôsobením moču a stolice.

18. december 2020

Súvisiace články

Čisté ruky a zdravá pokožka

Počas zimy je pokožka vystavená chladu a mrazu. Ak sa na to pripravíme dostatočne včas, nemusíme sa však obávať suchých a zničených rúk. Hydratácia, alfa a omega zdravej pokožky Pokožka, ktorá sa neustále u…

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni