Inkontinencia ma prekvapila

  • Prečítané 2106x
  • 29. august 2017

Keď som tesne po štyridsiatke po prvý raz zaznamenala únik moču, bola som nepríjemne prekvapená. Najskôr som svoje problémy pričítala prechladnutiu alebo zápalu močového mechúra, ktorými som občas trpela. Po vyšetrení mi ale lekár diagnostikoval ľahkú inkontinenciu. Dovtedy som si myslela, že mňa sa nič také netýka.

Možno sa to stalo i vám. Na ten trápny pocit, keď ste si prvýkrát všimli únik moču, asi tak ľahko nezabudnete.  Až do štyridsiatky  som si myslela, že mňa sa inkontinencia netýka, a že je to skôr záležitosť starších ľudí. Keď sa mi to stalo po prvý raz, myslela som si, že má únik moču súvislosť s prechladnutím močových ciest, ktoré ma občas trápilo. Keď ale ťažkosti pretrvávali, rozhodla som sa pohovoriť  si o nich s lekárom. A musím povedať, že rozhodnúť sa to urobiť mi trvalo pomerne dlho. 

Návšteva u špecialistu ma ukľudnila

Lekár mi odporučil návštevu u urológa, ktorý so mnou konzultoval moje ťažkosti a urobil mi základné vyšetrenie. Zároveň ma uistil, že to nie je nič neobvyklé a že sa inkontinencia týka až polovice žien bez ohľadu na vek. Zároveň mi odporúčal, nech cvičím každý deň Kegelove cviky. Navyše mi povedal, že mám nárok na pomôcky zadarmo a poradil mi, ako si správne pomôcky vybrať. 

Žijem ako predtým

Obdobie medzi prvými príznakmi a návštevou u urológa bolo pre mňa veľmi ťažké. Hanbila som sa chodiť medzi ľudí, bála som sa cesty do práce, aby sa mi nestal nejaký „trapas“ a hlavne som nechcela, aby sa o tom dozvedela rodina. Vďaka návšteve u lekára a vďaka článkom, ktoré som si prečítala na internete, sa môj život už vracia do normálnych koľají. Športujem a chodím do spoločnosti ako predtým.

 

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní

© 2022 HARTMANN-RICO a. s. O krok ďalej pre zdravie