Potraviny, ktoré dráždia močový mechúr. Poznáte ich?

Potraviny, ktoré dráždia močový mechúr. Poznáte ich?

Časté močenie je veľmi nepríjemné. Frekvencia močenia by nemala presiahnuť návštevu toalety osemkrát za deň. Môže nám strpčovať život a obmedzovať v obľúbených činnostiach. Mnohé potraviny dráždia naše močové ústrojenstvo, stimulujú močový mechúr a zvyšujú v ňom objem moču. Za častým močením môžu niektoré potraviny. Aj preto by sme si mali posvietiť na náš jedálniček. Síce mnohé z nich prečisťujú organizmus, pôsobia protizápalovo, pri inkontinencii by sme si však mali na ne dávať väčší pozor. 
V tomto článku sa dočítate, ktoré potraviny majú močopudné (diuretické) účinky. 

Zelenina

Ani so zeleninou to netreba preháňať. Síce má vysoký podiel vitamínov, minerálov, enzýmov, vláknin, patrí medzi potraviny s diuretickým účinkom. Patrí sem najmä koreňová zelenina, zeler, petržlen, špargľa, uhorka, červená repa, rukola, melón.


Ovocie

Aj niektoré druhy ovocia sa neodporúčajú konzumovať pri odchode z domu, alebo 4 hodiny pred spaním, a to najmä marhule, broskyne, čerešne, brusnice, čučoriedky, hrozno, jablká a citrusové plody.

Káva a alkoholické nápoje

Kofeín pôsobí ako diuretikum, obsahuje kyselinu, ktorá je nepriateľom močového mechúra, a to najmä v prípade oslabeného močového mechúra. Alkohol celkovo pôsobí močopudne, preto by ste ho mali úplne vylúčiť, predovšetkým pivo.

Kyslé potraviny 

Možno ste netušili, ale kyslé ochucovadlá ako ocot, kečup, a šalátové dresingy nepriaznivo ovplyvňujú močové ústrojenstvo.

Korenisté jedlá

Ak máte radi pikantné jedlá, dávajte si pozor. Ani v tomto prípade sa neodporúča konzumovať ich vo väčších dávkach.
 

3. máj 2021

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni