Venušine guličky: Naozaj pomáhajú proti inkontinencii?

  • Prečítané 15920x
  • 26. marec 2018

S nechceným únikom moču sa stretáva v živote až 60 % žien. Najčastejšie ide o stresovú inkontinenciu, teda o únik moču pri smiechu, kýchnutí, behu alebo prudkom pohybe. Tento typ inkontinencie súvisí s oslabenými svalmi panvového dna. Je možné ich posilňovať? Áno, a pomôžu vám s tým venušine guličky. Poradíme vám s výberom vhodného typu a dozviete sa i ako venušine guličky používať.

Pomôcka s dlhou históriou

Venušine guličky nie sú žiadny nový vynález, už storočia ich používajú ženy na celom svete. Podľa historikov boli prvé venušine guličky vyrobené v Číne už okolo roku 500. Vyrábali sa z tvrdého dreva, slonoviny, hladkých okrúhlych kameňov, striebra i zlata. Veľa ľudí ich vníma primárne ako erotickú pomôcku, ale ich úlohou je predovšetkým spevnenie svalov panvového dna. Vďaka tomu dochádza k intenzívnejšiemu prežívaniu sexu, ale tiež k odstránení ťažkostí s inkontinenciou. 

Prečítajte si, ako možno sexom predcházat inkontinencii.

Ako vybrať venušine guličky?

Väčsina venušiných guliček pracuje na jednoduchom princípe 2 v sebe umiestnených guliček. Vnútorná menšia gulička pri pohybe naráža do steny vonkajšej guličky. Tieto vibrácie potom vyvolávajú sťahy svalov panvového dna. V ponuke obchodov nájdete rôzne varianty - samostatnú guličku, 2 guličky spojené povrázkom, alebo pomôcku v tvare činky. Pre úplné začiatočníčky je najjednoduchšia samostatná gulička.

Venušine guličky sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach a hmotnostiach. Menšie sú vhodné pre mladé ženy, ktoré ešte nerodili. Ak máte už pôrod za sebou, zvoľte väčší variant. Čím má gulička väčšiu hmotnosť, tým je jej udržanie náročnejšie a dochádza tak k intenzívnejšiemu posilňovaniu svalov panvového dna. Začínajte teda s ľahšími guličkami a postupne prechádzajte na ťažšie typy.

Venušine guličky sa vyrábajú z plastu, silikónu, latexu, kovu i skla. Vyberte také, ktoré sa vám páčia a súčasne sú ľahko hygienicky udržiavané. Nemali by mať žiadne výstupky alebo spoje.

Nebojte sa, do sexshopu chodiť nemusíte

Venušine guličky môžete nájsť aj v ponuke niektorých drogérií a lekární, ale najväčší výber majú v sexshopoch. Nebojte sa, nemusíte do nich chodiť, jednoducho ich tovar objednáte cez internet. Väčšina sexshopov posiela balíky diskrétne zabalené, bez uvedenia toho, že je odosielateľom práve obchod s erotickými pomôckami. Tieto informácie o odoslaní nájdete priamo na ich webových stránkach.

Ako používať venušine guličky?

Venušine guličky sa zavádzajú dovnútra pošvy, môžete použiť malé množstvo lubrikačného gélu. Posilňovanie svalov panvového dna môže byť aktívne, alebo pasívne. Aktívne znamená, že po zavedení vedome sťahujete príslušné svaly, s tým vám pomôžu Kegelove cviky. 

Registrujte sa v MoliKlube a získajte prístup k video návodom online a odkiaľkoľvek.

Pasívne posilňovanie znamená, že po zavedení venušiných guliček sa pohybujete bežným spôsobom, ideálne je napríklad prechádzka. Na guličky nemusíte vôbec myslieť, vďaka ich vibráciám a pohybu dochádza automaticky k sťahom panvového dna.

Na prevenciu nie je nikdy skoro

Nielen u inkontinencie platí, že je lepšie myslieť na prevenciu. Posilňovanie panvového dna sa odporúča pre ženy v každom veku. Panvové dno v dobrej kondícii pomáha k ľahšiemu pôrodu i pri menštruačných bolestiach a predchádza problémom s únikom moču.

Svaly panvového dna sú tiež dôležité pre správne držanie tela, takže ich posilňovanie vám môže pomôcť odstrániť bolesť chrbta a vyrovnať prehnutie chrbtice. Panvové dno môžete navyše posilňovať kdekoľvek a kedykoľvek. Začnite s cvičením už dnes a urobte krok k väčšej fyzickej a psychickej pohode.

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní

© 2022 HARTMANN-RICO a. s. O krok ďalej pre zdravie