Špeciálna starostlivosť pre inkontinentných pacientov

Pre špeciálnu starostlivosť a komfort nemusíte siahať hlboko do vrecka

Aj život s inkontinenciou môže byť komfortný, pokiaľ si vyberiete tú správnu pomôcku. Špeciálne vložky, nohavičky či plienky, ktoré je nutné používať každodenne nie sú lacná záležitosť. Máte však nárok na ich úhradu.

V diagnostike a liečbe inkontinencie vám môže pomôcť váš praktický lekár alebo špecialista. Imobilným pacientom slúžia agentúry domácej starostlivosti, zariadenia sociálnych služieb či domovy pre seniorov. Čo však robiť, ak chcete sebe či vašim blízkym dopriať špeciálnu starostlivosť za menej?

Na čo má pacient nárok

Druh pomôcok na únik moču alebo stolice, ako aj výška ich úhrady závisí vždy od stupňa inkontinencie. Určiť, či trpíte ľahkou, strednou alebo ťažkou inkontinenciou vám pomôže určiť lekár, ktorý vám na základe tejto diagnózy môže predpísať vhodné pomôcky. 
Výška úhrad, ktoré môžete touto cestou získať sa líši podľa stupňa ťažkostí. Pri ľahkej inkontinencii je to do 14,77 EUR mesačne, pri ťažkej až do 51,94 EUR mesačne. Netreba sa preto obávať konzultácie s lekárom. 

Príspevky na starostlivosť

Ľudia v nepriaznivej sociálnej situácii a ľudia, ktorí sa o seba nedokážu postarať bez akejkoľvek pomoci môžu navyše získať takzvaný príspevok na starostlivosť. O výške príspevku rozhodne sociálny odbor obecného úradu po dodaní lekárskeho posudku. Po odbornom posúdení miery pomoci, ktorú pacient potrebuje, môže získať mesačne od 249,35 EUR.

Pomôcky na inkontinenciu, pre ktoré sa oplatí navštíviť lekára

Pomôcky na inkontinenciu môže predpísať praktický (obvodný) lekár alebo špecialista (urológ, gynekológ, neurológ, geriater). Na základe predpisu si ich môžete vyzdvihnúť v lekárňach alebo vo výdajniach zdravotníckych pomôcok.

Vyskúšajte napríklad:

Špeciálne vložky na ľahký únik moču pre ženy MoliCare Premium Lady

Diskrétne a pohodlné vložky určené pre ženy s občasným únikom moču. Sú vhodné na citlivú pokožku a dostupné v 8 veľkostiach podľa stupňa absorpcie. Účinnosť absorpcie znázorňuje počet kvapiek na obale.

Inkontinenčné pomôcky pre mužov MoliCare Men

Špeciálne a pohodlné pomôcky MoliCare Men sú určené pre mužov s občasným únikom moču. Poskytujú maximálnu ochranu aktívnym mužom počas bežného dňa.

Inkontinenčné zalepovacie nohavičky MoliCare Premium Elastic

Unikátne zalepovacie nohavičky s vylepšenými bočnými pásmi sú určené na ťažký stupeň inkontinencie. Sú vhodné na používanie v noci, ale aj počas dňa, najmä u ležiacich pacientov. Prispôsobia sa každému typu postavy. Navyše zabraňujú pretečeniu, preto sa pacient môže cítiť bezpečne a komfortne zároveň.

Fixačné nohavičky MoliCare Premium FIXPANTS

Výhodou fixačných nohavičiek je, že spoľahlivo držia pomôcku na svojom mieste a zabraňujú tak pretečeniu u mobilných i ležiacich pacientov.

Absorpčné nohavičky MoliCare Premium Mobile

Naťahovacie nohavičky MoliCare Premium Mobile  sa nosia a vyzerajú ako bežná spodná bielizeň. Sú farebne odlíšené – zelené nohavičky, označené 5 kvapkami sú určené na stredne ťažký únik moču, modré so 6 kvapkami na ťažký únik moču počas dňa a fialové s 8 kvapkami na veľmi ťažký únik moču, vhodné na používanie v noci.

Absorpčné nohavičky MoliCare Premium Super Plus 

Zalepovacie nohavičky určené na ťažký stupeň inkontinencie sú extra absorpčné. Sú vhodné na používanie v noci, ale aj počas dňa, najmä u ležiacich pacientov. Lepiace pásiky na suchý zips umožňujú opakované použitie. 

Chcete sa jednoducho orientovať v typoch a množstve pomôcok, ktoré vám môže predpísať váš lekár? Stiahnite si aktuálnu preskripčnú kartu pomôcok MoliCare.
 

9. október 2019

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni