Buďte sebavedomý aj po operácii prostaty

Buďte sebavedomý aj po operácii prostaty

Prekonali ste operáciu prostaty a zažívate ľahký únik moču? Život sa nekončí - inkontinencie po operácii sa dá zbaviť! Prečítajte si, ako dostať močenie pod kontrolu a žiť rovnako kvalitne ako predtým.

Operácia je jednou z hraničných možností liečby prostaty, platí to najmä v prípade rakoviny, kedy môže ísť o jedinú možnosť, ako zastaviť šírenie ochorenia. Ak ste operáciu prekonali, to najhoršie máte za sebou. Ani tento zákrok sa však nezaobíde bez vedľajších účinkov.

Skončí to niekedy?

Prostata v tele „susedí“ s močovým mechúrom, preto každý zásah, najmä chirurgický, môže mať dôsledky na nervy a svalstvo močového mechúra, močovej trubice alebo zvierača, preto po operácii môže dochádzať k inkontinencii, teda neschopnosti udržať moč.

Po chirurgickom odstránení prostaty, takzvanej prostatektómii, dochádza k úniku moču u 6 – 8 % mužov. Ide o pomerne malé číslo a dobrou správou je, že väčšine týchto mužov sa po čase podarí dostať močenie znovu pod kontrolu.

Stupeň inkontinencie je u každého muža iný v rozsahu od úniku pár kvapiek moču až po ťažký únik, kedy je fyzicky nemožné udržať močenie. U väčšiny mužov sa únik moču vyskytuje maximálne prvých 6 mesiacov až 1 rok po zákroku. Situácia by sa mala postupne zlepšovať, no vždy to závisí od jednotlivca.

Majte to pod kontrolou

Ak sa chcete čo najskôr zbaviť komplikácií s únikom moču, dôležité je nezaháľať, ale podieľať sa na riešení aktívne. Pre opätovné posilnenie svalov panvového dna existujú jednoduché, no účinné cviky. Ich osvojením a pravidelným precvičovaním znovu ovládnete svoj močový mechúr a inkontinencie sa môžete úplne zbaviť. Vyskúšajte cviky na posilnenie panvového dna vhodné aj pre mužov - návod na cvičenie

Komfort aj po operácii 

Nočné vstávanie, nutkanie na močenie, či masívny únik moču. To všetko obmedzuje každodenné aktivity a tlmí pocit sebaistoty. Nehanbite sa to riešiť, v hre je váš vlastný komfort! Aby ste aj po zákroku mohli žiť na sto percent, vyberte si zo širokého radu špecializovaných diskrétnych pomôcok pre mužov. 

Pozrite si pomôcky pre mužov MoliCare® Men.

25. február 2020

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni