MOVEMBER! Mesiac mužského zdravia

Mesiac povedomia o potrebe prevencie mužských ochorení

November je mesiacom, kedy si muži po celom svete nechávajú narásť fúzy. Upozorňujú tak na mužské zdravie a poukazujú na dôležitosť preventívnych prehliadok u lekára.


Určite ste už počuli pojem MOVEMBER. Tento názov pochádza z anglického slova „Moustache“ a slova „november“. Ide o globálne hnutie, ktorého cieľom je šíriť osvetu o ochoreniach, ktoré postihujú mužov a ochrane pred nimi.

Kto sú členovia?

Hnutie tvoria dobrovoľníci, aktivisti, ale aj výskumníci a zdravotnícki pracovníci po celom svete. Členom hnutia movember sa však môže stať každý. Nosením fúzov ukážete, že vám záleží na vašom zdraví a možno inšpirujete ďalších mužov, aby nepodceňovali svoje zdravie, prekročili svoj komfort, a zašli na prehliadku k urológovi.
 

Movember je mesiacom povedomia o potrebe prevencie mužských ochorení, ako je rakovina semenníkov, rakovina prostaty ale aj ochrane duševného zdravia. 
 

Ako to vzniklo?

V roku 2003 si dvaja Austrálčania Travis Garone a Luke Slattery povedali, že si z recesie nechajú narásť fúzy a pokúsia sa tak vrátiť tento zabudnutý trend do módy. Nebolo by to však ono, keby to nerobili pre dobrú vec a tak sa rozhodli spojiť príjemné s užitočným a pomocou fúzov zvýšiť povedomie o mužskom zdraví. Myšlienka sa uchytila a každoročne sa k nej na celom svete pridáva stále viac a viac mužov. 

Aký to má zmysel?

Cieľom hnutia a rovnomennej kampane movember je zdôrazniť, že aj muži musia svoje zdravie strážiť a pravidelne navštevovať urológa (ale aj iných špecialistov). Nosením trendových fúzov chcú muži po celom svete ukázať, že starať sa o svoje zdravie je rovnako „sexy“, ako starať sa o svoj zovňajšok.

Zapojte sa aj Vy!

Ak chcete podporiť myšlienku, stačí si nechať narásť fúzy a informovať o tom svoje okolie prostredníctvom sociálnych sietí hashtagom #movember.

9. november 2022

Súvisiace články

Dôsledky diastázy

Brušná diastáza nie je len estetický problém, môže spôsobovať bolesti dolných končatín, stehien, krížov, zápchu a iné tráviace ťažkosti. Mnohé ženy pociťujú aj bolesť svalov panvového dna a s tým súvisiaci aj nek…

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni