Nielen o inkontinencii s odborníčkou - podcast

Nielen o inkontinencii s odborníčkou - podcast

Viac ako 20 % dospelej populácie má problém s únikom moču. Neohrozuje iba ženy v prechode, môže sa vyskytnúť u žien i mužov aj v mladšom veku. Jednou z možných príčin môžu byť aj časté zápaly močových ciest alebo iné urologické problémy.

Kedy je potrebná návšteva urológa
Preventívna prehliadka u urológa sa odporúča mužom po päťdesiatke raz za tri roky. Nárok má na ňu každý, a je hradená zdravotnou poisťovňou. Nočné močenie, spomalený prúd moču, nedostatočné vyprázdnenie mechúra, časté nutkanie na močenie, to sú dôvody, pre ktoré muži najčastejšie vyhľadávajú odborníka. 

Urológa čoraz častejšie navštevujú ženy s opakovanými infekciami močových ciest, kedy už obvodný lekár využil všetky dostupné možnosti liečby, tiež s únikom moču a problémami s obličkami. Pokiaľ ženy neudávajú problémy, preventívna návšteva urológa nie je nutná.

 

Nenechajte si ujsť nový podcast o inkontinencii

Iba prevenciou, včasnou diagnostikou a správnou liečbou môžeme inkontinencii predchádzať. Nielen na problémy s únikom moču upozorňuje v rozhovore urologička MUDr. Nikoleta Lédererová.

Dozviete sa:
•    o možných príčinách inkontinencie
•    o tipoch, čo robíme nesprávne a ako predchádzať úniku moču
•    o tom, kedy je na čase navštíviť urológa
•    aké pomôcky pomáhajú pri inkontinencii


https://www.hartmann.info/sk-sk/kto-sme/l/sk/hartmann-akademia/podcasty/inkontinencia

20. september 2022

Súvisiace články

Muži, nehanbite sa byť zdraví!

O inkontinencii u mužov sa veľa nehovorí. Aj preto ju považujú za citlivú tému. Napriek tomu s ňou má skúsenosť po 65 roku života skúsenosť až tretina. Vyhýbanie sa riešeniu však so sebou môže niesť vážnejšie zdr…

Inkontinencia u mužov a jej prejavy

S únikom moču sa najčastejšie stretávajú ženy, nevyhýba sa však ani mužom. Dôvody úniku moču sú individuálne u oboch pohlaví a podľa ich prejavov rozlišujeme niekoľko špecifických typov inkontinencie. Niektoré ty…

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni