Starostlivosť o zrelú pokožku

Ako na to?

Pokožka neustále starne, ale výrazné zmeny sa prejavia až po dosiahnutí veku 50 rokov. Je dôležité si uvedomiť, že starnutie nejde zastaviť, no správnou starostlivosťou o pokožku a zdravým životným štýlom je možné minimalizovať jeho prejavy a udržať pokožku zdravú a sviežu aj v neskoršom veku.


Starnutie je prirodzeným procesom, ktorý ovplyvňuje každú časť ľudského tela, vrátane kože. Tento proces sa môže javiť rôznymi spôsobmi, a pokožka nie je výnimkou. S pribúdajúcim vekom dochádza k zníženej produkcii kolagénu a elasticity, čo vedie k strate pružnosti a pevnosti pokožky. Štruktúra pokožky sa mení, objavujú sa vrásky, menia sa kontúry tváre. S vekom dochádza aj k zníženej produkcii a funkcii potných a mazových žliaz, čo vedie k narušeniu kyslého ochranného plášťa. Kyslý ochranný plášť je neviditeľný, jemný, mierne kyslý film s pH 4,5-5,5 na povrchu ľudskej pokožky. Pôsobí ako bariéra, ktorá je tvorená zmesou kožného mazu a potu, ktorá odvracia vonkajšie vplyvy, ako sú baktérie, vírusy, plesne a iné nečistoty. Narušenie kyslého ochranného plášťa môže viesť k rôznym problémom s pokožkou, ako je nadmerné vysychanie, podráždenie, alebo dokonca zvýšená náchylnosť k infekciám. Príliš agresívne čistenie, používanie nevhodnej kozmetiky alebo časté umývanie, môžu narušiť tento ochranný plášť a viesť k problémom s pokožkou.

Starnúca pokožka verzus mladistvá pokožka


Po umytí potrebuje starnúca pokožka viac ako 6 hodín na obnovenie ochranného kyslého plášťa a normálneho pH, zatiaľ čo mladšej pokožke stačia na regeneráciu iba 2 hodiny. Rozdiely medzi mladistvou pokožkou a starnúcou pokožkou sú značné. Starnúca pokožka je náchylnejšia na poranenia a pri výskyte rany sa hojí pomalšie. Pokožka v mladšom veku sa rýchlejšie regeneruje. Starnúca pleť sa už nedokáže chrániť a potrebuje pomoc pleťových prípravkov s pH 5,5, ktoré sú šetrné k pokožke, ktoré jej dodajú energiu a živiny, ktoré jej chýbajú.


Zásady špeciálnej starostlivosť o zrelú pokožku


-    Vyhnite sa častému používaniu mydla, vody, sušenia uterákom a používajte sprchovacie prostriedky s neutrálnym pH, ako je MoliCare® pena na čistenie pokožky, ktorá je vhodná aj na pokožku v intímnej oblasti, preto prináša starostlivosť aj pre ľudí s inkontinenciou.
-    Používajte hydratačné krémy, ako je MoliCare® pleťové telové mlieko, nevyhnutné u ľudí so suchou a starnúcou pokožkou, ktoré nahrádza medzibunkové lipidy podporujúce hydratáciu pokožky.

-    Ak máte problémy s inkontinenciou, nemali by ste vynechať starostlivosť o pokožku intímnych partií, ktorá je vystavená pôsobeniu agresívnych látok v moči a stolici. Účinná ochrana pokožky môže znížiť mieru dermatitídy spojenej s inkontinenciou až o 27 %, vďaka krému  na ochranu pokožky MoliCare® s oxidom zinočnatým.

Ideálna kombinácia pri úniku moču


Absorpčné pomôcky MoliCare® a špeciálna kozmetika MoliCare® Skin sú navrhnuté tak, aby spoločne vytvorili tú najlepšiu komplexnú starostlivosť o pokožku pri inkontinencii. Udržujú vyvážené pH 5,5, a tak vytvárajú dokonalú súhru, vďaka ktorej je pokožka zdravá. Teraz vašu obľúbenú kozmetiku nájdete v novom obale, dostupnú v lekárňach a výdajniach zdravotníckych potrieb. 


 

22. november 2023

Súvisiace články

MOVEMBER

November je mesiacom, kedy si muži po celom svete nechávajú narásť fúzy a bradu. Ide o iniciatívu známu ako "Movember", ktorá zdôrazňuje význam prevencie a výskumu mužských zdravotných problémov, ako je rakovina …

Zatočte s enurézou

Nočná enuréza, známa aj ako nočné pomočovanie, trápi približne 2 percentá dospelých. Nie je to síce alarmujúce číslo, ale ani nezanedbateľné. Ide o stav, kedy dochádza k nekontrolovanému úniku moču počas nočného …

Prevencia inkontinencie:

Únik moču významne vplýva na kvalitu života každej druhej ženy a každého štvrtého muža. Ak máte akékoľvek obavy alebo symptómy inkontinencie, neváhajte vyhľadať odborníka, ktorý vám poskytne vhodné rady, prípadne…

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni