Vyskúšajte naše rady pre zdravú pokožku

Vyskúšajte naše rady pre zdravú pokožku

Citlivá pokožka namáhaná inkontinenciou si žiada mimoriadnu pozornosť. Starostlivosť o ňu by mala byť rutinou. Využite naše tipy, vďaka ktorým bude vaša pokožka zdravá a odolná voči všetkým výzvam.

Namiesto kúpeľa radšej sprcha

Urobíte lepšie, keď dáte prednosť sprche pred kúpeľom. Ideálna je vlažná voda. Teplá voda nad 35 °C s mydlom zmýva ochrannú vrstvu pokožky. Môže dochádzať vysušovaniu a nepríjemnému svrbeniu. Pokožku najlepšie po umytí hydratujte.

Dôležitá je hydratácia 

Suchá pokožka je vystavovaná väčšiemu tlaku a je náchylnejšia na mechanické poškodenie, ktoré môže byť často bolestivé. Doprajte svojej pokožke pravidelný „pitný režim“. Ako? Využitím vhodných prípravkov. Ideálne je zvoliť také, ktoré hĺbkovo hydratujú, napríklad olejové alebo krémové. Telové mlieko MoliCare Skin hydratuje našu pokožku a obsahuje keratín, ktorý podporuje prirodzenú obranyschopnosť pokožky, regeneruje ju a prináša úľavu.

Doprajte pokožke pohyb

Pravidelný pohyb nielen na čerstvom vzduchu je nevyhnutný pre celkové zdravie. Navodí pocit sviežosti, pomáha udržať človeka aktívneho, ale aj prekrví pokožku, čím podporuje látkovú výmenu a zlepšuje jej pružnosť. Pružná pokožka je odolnejšia proti poškodeniam.
Ak sa staráte o pacienta, ktorý je na lôžku a nemá dostatok pohybu, môžete podporiť prekrvenie pokožky prípravkami, ako sú masážne gély a telové mlieka obsahujúce mentol, ktorý prekrvuje pokožku a uvoľní stiahnuté svaly. Nezabudnite, že starostlivosť u človeka na lôžku, môže byť prevenciou preležanín.

Pozerajte sa na pH

Namáhaná a zrelá pokožka potrebuje regeneráciu, odstránenie odumretých buniek a ich obnovu. Ak je pokožka suchá a citlivá, pre tento typ sú jednoznačne lepšie zásadité produkty, ktoré ju na škále kyslosti posúvajú bližšie k želanému vyrovnanému pH 5,5.

Venujte pozornosť intímnym partiám

Nezabúdajte na intímne partie. Pri úniku moču je pokožka, ktorá prichádza do kontaktu s amoniakom, namáhaná viac a treba jej venovať špeciálnu pozornosť. Dodržiavajte dôkladnú hygienu.

Extra tip

Aj časté umývanie vodou môže citlivú a zrelú pokožku poškodiť. Pre šetrné čistenie „bez vody“ vyskúšajte hygienické obrúsky MoliCare Skin, ktoré sú vhodné na rýchlu hygienu nielen intímnych partií.

 

19. marec 2021

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni