Naplánujte si dovolenku na Slovensku bez obáv

Naplánujte si dovolenku na Slovensku bez obáv

Leto na Slovensku môže byť príjemné, ponúka mnoho krás na turistiku, bicykel či kúpanie. Poradíme vám, čo by ste si nemali zabudnúť doma, ak si chcete váš výlet dokonale užiť. Či sa chystáte k vode, do prírody alebo na dlhší výlet autom, s našimi tipmi na cestu sa nemusíte obávať plánovania dovolenky podľa svojich predstáv.

Na trhu je dostatok rôznych pomôcok, ktoré umožňujú návrat k obľúbeným letným aktivitám napriek úniku moču. Vyskladať si vhodný balíček na cesty môžete aj vy.

Chystáte sa k vode?

V horúčavách, ktoré nás sprevádzajú posledné dni, telo stráca množstvo tekutín formou potu. Je nevyhnutné, aby sme prijímali dostatok tekutín, preto sa neobávajte dopĺňať pitný režim pravidelne.

Zaužívaná predstava, že čím menej vody pijeme, tým máme väčšiu šancu ostať „v suchu“, je mylná. Naopak! Nedostatok tekutín spôsobuje, že moč je koncentrovanejší a jeho kontrola o to náročnejšia. Môžeme tiež riskovať dehydratáciu. Ideálne je preto piť dostatočne často, adekvátne výkonu a nepodceňovať pravidelné prestávky počas výletov alebo športovej aktivity. Ak máte napriek tomu obavy častejšie piť, zvoľte radšej vodu z kohútika či minerálku a vyhnite sa nápojom ako je káva, čaj či alkohol.

Vybavte sa na cesty

Pokiaľ sa chystáte cestovať, naplánujte si počas cesty pravidelné prestávky na WC, vďaka ktorým predídete nepríjemným pocitom. Pravidelné zastávky počas dlhšej cesty tiež môžete využiť na rozhýbanie tela a vyhnúť sa stuhnutiu, bolestiam chrbta či opuchnutým nohám.

O ľahkú a rýchlu hygienu nielen intímnych partií sa postaráte s hygienickými obrúskami MoliCare Skin. Špeciálne zloženie s pH 5,5 vyvinuté s ohľadom na citlivú pokožku je obohatené o harmanček, preto upokojuje pokožku, osvieži a dôkladne čistí. Počas ciest, športu, ale aj v každodenných situáciách sú ideálnym pomocníkom na dôkladné očistenie pokožky tam, kde nie je po ruke sprcha.

Výlety do prírody

Ak vás nelákajú horúčavy pri vode či dlhé cesty za pamiatkami a máte radi aktívnejší oddych, turistika v lese osvieži aj tie najhorúcejšie dni. Pobyt na čerstvom vzduchu vám urobí dobre a dostatok pohybu nemôže uškodiť.

Ani pri náročnejších a dlhších trasách však nemusíte mať obavy, že sa váš výlet skončí predčasne. S absorpčnými pomôckami MoliCare pre ženy i mužov s rôznymi stupňami inkontinencie si užijete turistiku naplno a na únik moču ani nepomyslíte. Pomôcky MoliCare sú veľmi diskrétne, pohodlné na nosenie a na výber ponúkajú rôzne druhy od vložiek po naťahovacie nohavičky, ktoré celkom nahradia spodnú bielizeň. Vyberte si tú správnu pomôcku pre vás, podľa stupňa inkontinencie a hor sa na cesty!
 

7. august 2020

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni