Prebaľovanie pacienta na lôžku

Svetový deň STOP DEKUBITOM 2019!

Svetový deň STOP DEKUBITOM 2019!

Spoločnosť Hartmann – Rico, výrobca pomôcok na prevenciu a liečbu preležanín, podporil osvetovú aktivitu v slovenských nemocniciach. Svetový deň Stop dekubitom má upozorniť na dôležitosť boja proti preležaninám u pacientov na lôžku v nemocniciach i domácej starostlivosti.

Preležaniny a inkontinencia

Pokožka človeka s inkontinenciou je často vystavovaná účinkom amoniaku (ktorý má vyššie pH než pokožka) a ďalších látok obsiahnutých v moči alebo stolici. Pri nesprávnej alebo nedostatočnej hygiene a starostlivosti pokožka trpí zaparením, tvoria sa dermatitídy a často i preležaniny.

Vhodné je používať rôzne čistiace peny, vlhčené utierky, ktoré obmedzia časté namáčanie, či vyživujúce krémy. Špeciálne kozmetické prípravky by sa mali používať pri každej výmene inkontinenčných pomôcok, pretože hrajú veľmi dôležitú úlohu v prevencii preležanín.

Takáto kozmetika má nízke pH a špeciálne zloženie s kombináciou látok, ktoré dôkladne vyživujú pokožku, pôsobia proti podráždeniu a prinášajú zrelej a namáhanej pokožke úľavu. Výsledkom je regenerovaná, zdravá pokožka odolná voči preležaninám.

 

Stop dekubitom 2019

 

Sprievodca profesionálnou kozmetikou MoliCare Skin

Kozmetické prípravky pre šetrné a dôkladné čistenie sú vhodné aj pre silne znečistenú pokožku pri inkontinencii, obsahujú kreatín, ktorý chráni pred pôsobením amoniaku na kožu a zabraňujú namáhaniu pokožky častým namáčaním.

Kozmetika na ochranu namáhanej pokožky dezinfikuje, minimalizuje riziko vzniku dermatitíd a preležanín, podporuje regeneráciu a pružnosť pokožky.

Kozmetika pre výživu a hydratáciu pokožky dodáva aktívnu starostlivosť zrelej pokožke, hĺbkovo hydratuje a vyživuje, zaisťuje dlhodobú ochranu pred pôsobením moču a stolice.

 

19. december 2019

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni