Známe osobnosti ďakujú opatrovateľom

Známe osobnosti ďakujú opatrovateľom

Herci, speváci a ďalšie známe tváre prostredníctvom videí ďakujú opatrovateľom pracujúcim v oblasti sociálnych služieb. Mnohí z nich si na základe vlastnej skúsenosti uvedomujú, aké ťažké je podávať pomocnú ruku iným ľudským bytostiam. My sa s ich odkazom stotožňujeme a sme radi, že sa verejne začínajú ozývať hlasy známych tvárí, ktoré náročnú prácu opatrovateľov vedia oceniť a neberú ju ako samozrejmosť.

Na youtubovom kanáli „Ďakujeme“ boli v novembri tohto roku umiestnené videá známych osobností – Oľga Belešová, Katarína Hasprová, Fero Joke a ďalší, ktorí hovoria o svojej osobnej skúsenosti s opatrovateľmi pracujúcimi v sociálnych službách. Niektorí z nich si túto prácu aj sami na čas vyskúšali, keď pomocnú ruku potreboval, niekto z ich blízkej rodiny. Iný, napríklad komik Fero Joke bol na druhej strane, a teda sa staral o ľudí v jeseni ich života alebo pomáhal znevýhodneným a zraniteľným osobám.

Vzhľadom na to, že aj spoločnosť Hartmann je v priamom kontakte s domovmi sociálnych služieb a seniorov, vieme, aká ťažká je práca opatrovateľov. Iniciatívu známych osobností preto vítame a stotožňujeme sa s ich odkazom, ktorý poukazuje na namáhavé odtiene ich práce. Zároveň vnímame, že nie všetci si uvedomujú, akou dôležitou súčasťou spoločnosti opatrovatelia sú.

Aj my si myslíme, že je veľmi dôležité poďakovať všetkým opatrovateľom, ktorí sa na Slovensku starajú o desaťtisíce najzraniteľnejších ľudí našej spoločnosti. Práca opatrovateľov je spoločensky, ale aj finančne nedocenená. Aj my chceme prispieť k tomu, aby spoločnosť nazerala na prácu opatrovateľov s úctou, rešpektom a najmä vďakou. Nikdy totiž nevieme, kedy aj my budeme potrebovať ich pomoc.

Viac informácií o ďakovných videách známych osobností nájdete na: https://www.youtube.com/channel/UC0JWrDfFZ6tc4Eh5kznhYgQ
 

16. december 2020

Súvisiace články

Menopauza a inkontinencia

Čo je menopauza Menopauzou označujeme obdobie v živote ženy, keď dochádza k útlmu funkcie vaječníkov, znižuje sa tvorba estrogénu a progesterónu. Menštruácia postupne slabne, predlžujú sa intervaly a nakoniec …

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni