Cestovanie s inkontinenciou:

Naplňte si svoje dobrodružstvá pohodlím a sebadôverou

Leto sa blíži, a do začiatku dlho očakávanej dovolenky počítame dni. Nie všetci sa tešíme rovnako. Pre mnohých je predstava, že sa vydáme na dlhšiu trasu autom či iným dopravným prostriedkom strašiakom. Obavy, že nedôjdeme na toaletu sú jedným z mnohých dôvodov prečo cestovanie odkladáme.


Únik moču nás obmedzuje v mnohých aktivitách, či v športe, turistike alebo cestovaní. Prevláda v nás strach z malých nehôd, že nám niečo unikne. V prvom rade si treba uvedomiť, že inkontinencie sa netreba báť, keď ju viete mať pod kontrolou.  

 
Cestovanie môže byť príjemné a ničím obmedzované, ak sa budete riadiť našimi tipmi. Vďaka nim dorazíte do cieľa bezpečne a v suchu.

 
-    Poraďte sa so svojím lekárom o svojom stave pred odchodom na dovolenku. Lekár vám môže poskytnúť užitočné rady a odporučiť liečbu alebo stratégiu, ktorá vám pomôže mať inkontinenciu pod kontrolou počas cestovania.

-    Ak vám lekár predpíše liek na kontrolu inkontinencie, riaďte sa jeho pokynmi. Dôležité je dodržiavať predpísaný režim dávkovania. Uistite sa, či máte dostatočnú zásobu liekov na celú cestu a nezabudnite ich vziať včas.

-    Pred každou cestou si odskočte na toaletu. S vyprázdneným mechúrom budete mať istotu, že tak skoro potrebu na toaletu nebudete pociťovať.

-    Zvoľte si vhodné oblečenie, najlepšie tmavé farby alebo vzory, ktoré môžu skryť škvrny. Pri výbere oblečenia je dôležité myslieť na pohodlie a praktickosť. Vyberte si voľné a priedušné oblečenie, ktoré vám umožní pohodlne sa pohybovať.

-    Nezabudnite na inkontinenčnú vložku MoliCare, na ktorú sa môžete spoľahnúť pri drobných únikoch moču. Do príručnej batožiny si pribaľte dostatočné množstvo vložiek, aby ste ich mali po ruke. Pribaľte si hygienické obrúsky MoliCare Skin, ktoré vás osviežia a zároveň zabezpečia hygienu intímnych partií. 

-    Plánujte si časté prestávky aj každé dve hodiny, kedy si môžete oddýchnuť a vybaviť svoje potreby. 

-    Výber potravín na dlhšie cesty je vždy nutné vopred starostlivo zvážiť. Pri cestovaní sa vyhýbajte močopudným potravinám. Pitie nadmerného množstva tekutín môže tiež zvýšiť riziko únikov. Skúste sa vyhnúť príliš veľkému množstvu kofeínu, sýtených nápojov, ktoré môžu zvýšiť nutkanie na močenie.


Cestovanie s inkontinenciou môže byť výzvou, ale správnym plánovaním si môžete užiť cestu. Pamätajte, že mnoho ľudí má podobné problémy, preto sa nenechajte odradiť a zažite letné dobrodružstvá!

24. máj 2023

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni