Špeciálna starostlivosť pre Vás a Vašich blízkych:

ušetrite na pomôckach

Doprajte si špecializované pomôcky, na ktoré máte nárok. Pomôcky, ktoré vám na základe vašich individuálnych potrieb predpíše lekár, sa vám môžu oplatiť. Poradíme vám, ako nevyčerpať peňaženku.

Aj s inkontinenciou sa dá žiť kvalitný život. Ak si chcete zachovať aj pri úniku moču najväčší komfort, mali by ste sa spoľahnúť na pomôcky, ktoré sú špeciálne vyvíjané s prihliadaním na potreby žien a mužov s inkontinenciou. 

Váhate s návštevou lekára?

Ak neviete, aký stupeň inkontinencie sa vás týka, pomôcť môže návšteva lekára, ktorý presne určí diagnózu a tiež odporučí správne pomôcky. Lekár pomôcku predpíše, preto časť uhradí poisťovňa a vy nemusíte siahať hlboko do vrecka. Preto by ste nemali váhať s návštevou lekára.     

Pomôcky môže predpísať praktický (obvodný) lekár alebo špecialista (urológ, gynekológ, neurológ, geriater). Na základe predpisu si ich môžete vyzdvihnúť v lekárni, v zdravotníckych potrebách, alebo na internete u overených výrobcov.     

Na čo máte nárok? 

Výber správnej pomôcky na inkontinenciu moču alebo stolice, ako aj výška úhrady pomôcky, závisí vždy od stupňa inkontinencie. Určiť, či trpíte ľahkou, strednou alebo ťažkou inkontinenciou, vám pomôže určiť lekár, ktorý rozhodne, ktorá pomôcka je vhodná a vydá recept.

Výška úhrad, ktoré môžete touto cestou získať sa líši podľa stupňa ťažkostí. Pri 2.stupni inkontinencie je to do 14,77 EUR mesačne, pri ťažkej inkontinencii až do 51,94 EUR mesačne. 

Na lepšiu orientáciu v pomôckach MoliCare na predpis si môžete stiahnuť aktuálnu preskripčnú kartu TU.

Príspevok na opatrovanie

Staráte sa o osobu v nepriaznivej sociálnej situácii alebo o pacienta či blízkeho, ktorý je odkázaný na lôžko? Môžete požiadať o takzvaný príspevok na starostlivosť. O výške príspevku rozhodne sociálny odbor obecného úradu po dodaní lekárskeho posudku. Po odbornom posúdení miery pomoci, ktorú pacient potrebuje, môže získať mesačne až do sumy 525,65 EUR.

Profesionálna starostlivosť, ktorá sa oplatí

S predpisom od lekára môžete ušetriť aj na týchto produktoch, ktoré vyvíjame s ohľadom na špecifické potreby ľudí s inkontinenciou:

Špeciálne naťahovacie nohavičky s výťažkami Aloe vera pre ženy a mužov na stredný a ťažký únik moču sú komfortné a ich nosenie je rovnako prirodzené, ako nosenie spodnej bielizne. Sú anatomicky tvarované, aby sa dokonale prispôsobili vášmu telu. Spoľahlivo pohltia moč i zápach. Vďaka neutrálnemu pH 5,5 sú šetrné k intímnym partiám a vhodné aj na citlivú pokožku.


Výhodou fixačných nohavičiek je, že spoľahlivo držia pomôcku na svojom mieste a zabraňujú tak pretečeniu u mobilných i ležiacich pacientov. Sú vyrobené z jemného elastického materiálu a obliekajú sa ako spodná bielizeň.

Viac druhov pomôcok pre imobilných pacientov, ktoré vďaka vysokej absorpcii pomáhajú chrániť lôžko pred zašpinením. Kvôli komfortu pacienta je vhodné kombinovať ich s naťahovacími alebo zalepovacími nohavičkami, pre stopercentnú ochranu.
 

5. apríl 2023

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni