Prečo je dôležité pH kozmetických prípravkov

Pozor na správne pH prípravkov

Časté umývanie, prach, kúrenie či klimatizácia, ale aj výber nevhodných kozmetických prípravkov. To všetko môže poškodzovať citlivú pokožku. Ak sa rozhodujete pre nový kozmetický balíček, nezabudnite sa pozerať na pH prípravkov.

Čo je to pH    
Ide o číslo, ktorým v chémii označujeme kyslosť alebo zásaditosť látok. Pohybuje sa na škále od 1 – 14, preto sa práve stupeň 7 označuje ako neutrálny. Faktom však ostáva, že ľudská koža si prirodzene vytvára „kyslé“ prostredie, ktoré zabezpečuje jej zdravú mikroflóru a ničí škodlivé mikroorganizmy. Pomáha tiež podnecovať schopnosť obnovy buniek, pri ich poškodení.

Práve preto sa pre ľudskú pokožku považujú za ideálne tie kozmetické prípravky, ktoré majú pH približne 5,5. Každá koža má však individuálne potreby, ktoré treba zohľadňovať.

Podľa čoho si vybrať? 

Namáhaná a zrelá pokožka potrebuje regeneráciu, odstránenie odumretých buniek a kvalitnú kozmetiku, ktorá urýchli ich obnovu.

Dôležité je preto siahnuť po kyslých produktoch. Výnimkou je suchá pleť so sklonom k ekzémom či psoriázou. Pre tento typ pokožky sú jednoznačne lepšie zásadité produkty, ktoré ju na škále kyslosti posúvajú bližšie k želanému vyrovnanému pH 5,5.

Starostlivosť o pokožku intímnych partií.

Ak trpíte únikom moču, nezabúdajte na kozmetiku určenú na intímne partie. Moč obsahuje amoniak, ktorý má agresívne účinky a môže spôsobovať začervenanie a s ním spojené nepríjemné pocity.

Telová kozmetika MoliCare Skin je vyvinutá špecificky s ohľadom na potreby ľudí s únikom moču. Šetrne čistí, pomáha chrániť a regenerovať pokožku, ktorú častý kontakt s močom poškodzuje. Špeciálne zloženie bráni nepríjemnému zápachu a hĺbkovo hydratuje namáhanú pokožku pri inkontinencii. Výrobky z telového radu MoliCare Skin obsahujú aj kreatín, ktorý pomáha pokožku chrániť pred negatívnymi vonkajšími vplyvmi.


Celý rad produktov špeciálnej kozmetiky MoliCare Skin kúpite na jednom mieste v našom novom e-shope www.hartmannhome.sk.
 

 

12. január 2021

Súvisiace články

Aby aj dieťa bolo v suchu

Hlavným dôvodom, prečo novorodenci a bábätká močia aj viac ako 20-krát denne, je veľkosť močového mechúra. Je totiž oveľa menší, ako mechúr dospelého človeka, preto je jeho časté vyprázdňovanie normálne. Ako dieť…

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni