Oddýchnutá pokožka je zdravá pokožka. V zime to platí dvojnásobne

Oddýchnutá pokožka je zdravá pokožka. V zime to platí dvojnásobne

V zime si väčšina z nás dopraje viac oddychu. Ten si zaslúži aj zrelá pokožka, najmä pri nízkych teplotách, kedy je vystavovaná negatívnym vplyvom. Ako si zachovať kvalitnú a zdravú pleť počas zimy?
 

Zima predstavuje pre našu pokožku veľkú záťaž. Nízke teploty spomaľujú prietok krvi, vietor a mráz pokožku vysušujú. Takto namáhaná koža stráca elasticitu, ľahko sa poškodí a rýchlejšie starne. Aj náhle teplotné zmeny, ktoré nastávajú pri presunoch zo zimy do prekúrenej miestnosti, pokožku vyčerpávajú. Pri rýchlom zahriatí pleti dochádza k jej prekrveniu a následnému olupovaniu.
Najhoršie sú na tom miesta, ktoré pri pobyte vonku nemáme zakryté oblečením, ako sú ruky a tvár, no netreba podceňovať ani starostlivosť o pokožku celého tela zime sa jej metabolická činnosť zhoršuje, znížená je aj tvorba mazu, preto sa zhoršuje obranyschopnosť kože. Aj pokožka v intímnych partiách trpí tiež, bez ohľadu na ročné obdobie.
 

Čo robiť, aby si pokožka oddýchla a ostala svieža?


•    pravidelne vetrať
•    neprehrievať miestnosti
•    vyhýbať sa častému kúpaniu v horúcej vode, pretože to vysušuje pokožku
•    používať šetrnú a špeciálnu kozmetiku určenú na zrelú a namáhanú pokožku pokožky

Kozmetika na zrelú a namáhanú pleť


Pre zdravý stav pokožky používajte produkty  s obsahom zinku, keratínu, mandľového oleja. Keratín zabraňuje predčasnému starnutiu. Mandľový olej chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi, dodáva jej vláčnosť a zároveň ju regeneruje, zinok prospieva k udržiavaniu zdravej pokožky.


Ošetrujúci rad profesionálnej kozmetiky MoliCare Skin je obohatený o aktívne zložky na zrelú pokožku, ktorá sa najmä počas zimných mesiacov nadmerne vysušuje. Vďaka špeciálnemu zloženiu hĺbkovo hydratuje, obnovuje bunky a navracia koži prirodzenú elasticitu. 


Na ochranu a prevenciu poškodenia pokožky sú určené aj produkty z ružového radu MoliCare Skin. Pre šetrné čistenie pokožky je určený modrý rad MoliCare Skin, ktorý je vhodný aj pri starostlivosti o ležiacich pacientov. Pomáha totiž predchádzať tvorbe preležanín. Pravidelné používanie špeciálnej kozmetiky zabezpečí zdravie pre pokožku a pocit komfortu.


 

28. december 2021

Súvisiace články

Muži, myslite na prevenciu

Tak ako ženy myslia na prehliadku u gynekológa, ani muži by nemali odkladať návštevu urológa. Globálna kampaň Movember, ktorá každoročne prebieha počas novembra upozorňuje na dôležitosť prevencie rakoviny prostat…

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni