Oddýchnutá pokožka je zdravá pokožka. V zime to platí dvojnásobne

  • Prečítané 37x
  • 28. december 2021

V zime si väčšina z nás dopraje viac oddychu. Ten si zaslúži aj zrelá pokožka, najmä pri nízkych teplotách, kedy je vystavovaná negatívnym vplyvom. Ako si zachovať kvalitnú a zdravú pleť počas zimy?
 

Zima predstavuje pre našu pokožku veľkú záťaž. Nízke teploty spomaľujú prietok krvi, vietor a mráz pokožku vysušujú. Takto namáhaná koža stráca elasticitu, ľahko sa poškodí a rýchlejšie starne. Aj náhle teplotné zmeny, ktoré nastávajú pri presunoch zo zimy do prekúrenej miestnosti, pokožku vyčerpávajú. Pri rýchlom zahriatí pleti dochádza k jej prekrveniu a následnému olupovaniu.
Najhoršie sú na tom miesta, ktoré pri pobyte vonku nemáme zakryté oblečením, ako sú ruky a tvár, no netreba podceňovať ani starostlivosť o pokožku celého tela zime sa jej metabolická činnosť zhoršuje, znížená je aj tvorba mazu, preto sa zhoršuje obranyschopnosť kože. Aj pokožka v intímnych partiách trpí tiež, bez ohľadu na ročné obdobie.
 

Čo robiť, aby si pokožka oddýchla a ostala svieža?


•    pravidelne vetrať
•    neprehrievať miestnosti
•    vyhýbať sa častému kúpaniu v horúcej vode, pretože to vysušuje pokožku
•    používať šetrnú a špeciálnu kozmetiku určenú na zrelú a namáhanú pokožku pokožky

Kozmetika na zrelú a namáhanú pleť


Pre zdravý stav pokožky používajte produkty  s obsahom zinku, keratínu, mandľového oleja. Keratín zabraňuje predčasnému starnutiu. Mandľový olej chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi, dodáva jej vláčnosť a zároveň ju regeneruje, zinok prospieva k udržiavaniu zdravej pokožky.


Ošetrujúci rad profesionálnej kozmetiky MoliCare Skin je obohatený o aktívne zložky na zrelú pokožku, ktorá sa najmä počas zimných mesiacov nadmerne vysušuje. Vďaka špeciálnemu zloženiu hĺbkovo hydratuje, obnovuje bunky a navracia koži prirodzenú elasticitu. 


Na ochranu a prevenciu poškodenia pokožky sú určené aj produkty z ružového radu MoliCare Skin. Pre šetrné čistenie pokožky je určený modrý rad MoliCare Skin, ktorý je vhodný aj pri starostlivosti o ležiacich pacientov. Pomáha totiž predchádzať tvorbe preležanín. Pravidelné používanie špeciálnej kozmetiky zabezpečí zdravie pre pokožku a pocit komfortu.


 

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní

© 2022 HARTMANN-RICO a. s. O krok ďalej pre zdravie