Inkontinencia u mužov

Inkontinencia u mužov

Aj keď je inkontinencia častejším problémom hlavne u žien, muži nie sú výnimkou. S pribúdajúcim vekom sa pomer mužov a žien trpiacich neželaným únikom moču vyrovnáva. Aké sú príčiny mužskej inkontinencie? Ako diskrétne a spoľahlivo vyriešiť únik moču u mužov?

Čo spôsobuje inkontinenciu?

Inkontinencia môže vzniknúť z rôznych príčin.

  1. Ochabnutie svalov panvového dna je najčastejší dôvod, prečo inkontinencia trápi hlavne ženy. Tehotenstvo a pôrody sú pre svaly panvového dna veľkou záťažou, a preto dochádza k oslabeniu a ochabnutiu svalov panvového dna. Pravidelné posilňovanie týchto svalov dokáže problémy s inkontinenciou odstrániť a tiež im predchádzať. K oslabeniu panvových svalov prispieva veľkou mierou i obezita, namáhavá fyzická práca. Navyše vo vyššom veku tieto svaly prirodzene ochabujú rovnako u mužov, ako u žien.
  2. Zväčšená prostata je najčastejšou príčinou mužskej inkontinencie. Zväčšujúca sa prostata tlačí na močovú trubicu a pritom dochádza k ťažkostiam pri močení, ktoré môžu vyústiť do inkontinencie. Našťastie je dnes liečba benígnej hyperplázie prostaty, na veľmi pokročilej úrovni.
  3. Úrazy spojené s poranením miechy častokrát spôsobujú problémy s ovládaním močenia i udržania stolice.
  4. Infekcie močových ciest sa nevyplatí podceňovať. Neliečená infekcia sa môže rozšíriť až do obličiek. Zápaly močových ciest sú jednou z možných príčin vzniku inkontinencie.
  5. Cukrovka je ďalším ochorením, ktoré je vo vyššom veku časté a môže viesť k inkontinencii.
  6. Menopauza nie je len záležitosťou žien. Prechod u mužov, teda andropauza, sa prejavuje podráždenosťou, nespavosťou, či problémami pri sexe. V tomto období sa môžu objaviť aj zdravotné komplikácie vedúce k inkontinencii.

Aký lekár vám pomôže s inkontinenciou?

Prejavili sa u vás problémy s únikom moču a neviete, ako ich riešiť? Obrátiť sa môžete na svojho praktického lekára, ktorý vám odporučí vhodného špecialistu. S vyhľadaním špecialistu vo vašom okolí vám pomôže naša poradňa. Špecialista zistí rozsah vašich problémov s únikom moču a navrhne vhodnú liečbu.
Poradí vám tiež s výberom vhodných inkontinenčných pomôcok. Na stránkach Moliklubu nájdete rôzne anatomické inkontinenčné pomôcky pre mužov trpiacich rôznym stupňom inkontinencie.

Kegelove cviky pomáhajú aj mužom!

Posilňovanie svalov panvového dna pomáha ženám i mužom ako prevencia i liečba pri problémoch s únikom moču. Pravidelným cvičením môžete príznaky inkontinencie zmierniť či dokonca úplne odstrániť. 
Súbor cvikov vymyslel v 40. rokoch 20. storočia kalifornský gynekológ dr. Arnold Kegel pre svoje pacientky. Fungujú ale aj u mužov
Vyskúšajte aj vy jednoduché Kegelove cviky prostredníctvom našich videonávodov.

Inkontinenčné pomôcky pre mužov

Únik moču u mužov poľahky vyriešite pomocou vhodných inkontinenčných pomôcok.  Inkontinenčné pomôcky pre mužov rešpektujú odlišnú anatómiu mužského tela. Sú diskrétne, priedušné aj pohodlné. Inkontinenčné vložky pre mužov MoliCare Men spoľahlivo riešia ľahšiu formu úniku moču, inkontinenčné nohavičky MoliCare Mobile si zase poradia s ťažkou inkontinenciou aktívnych pacientov, ktorí sa nechcú nechať obmedzovať neželaným únikom moču.

27. február 2019

Súvisiace články

Zatiaľ žiadne komentáre

Začať sledovať Ak niekto pridá nový komentár, pošleme vám upozornenie.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní členovia Moliklubu

Nahor

Menu
Vyhledávaní
Pomáha. Ošetřuje. Chráni